Životní pojištění

Proč zvolit životní pojištění

Nabízíme Vám dva druhy pojištění. Rizikové a kapitálové životní pojištění. S kapitálovým životním pojištěním si kromě pojištění můžete i něco naspořit, při rizikovém se soustředíte na zabezpečení v případě těžkého úrazu či smrti. Někdy se pojistka využije i na placení dlouhodobých léčebných výloh, které se mohou klidně vyšplhat do statisíců.
Takové pojištění se uzavírají na dlouhou dobu, proto je nesmírně důležité vybrat si správně.
Pojištění je primárně určeno pro:

  • osoby, na kterých je finančně závislá celá rodina
  • pro poskytnutí vyšší půjčky, hypotéky
  • při rizikovém zaměstnání (někde se dokonce životní pojištění vyžaduje)
  • při čerpání vysoké hypotéky, leasingu jako forma pojistky splacení

Životní pojištění

Životní pojištění je vhodné pro lidi, kteří myslí na svou rodinu. Životní pojištění totiž chrání jednotlivce a celou jeho rodinu před finanční ztrátou kterou s sebou přináší dlouhodobá pracovní neschopnost, dlouhodobá nemoc, nebo dokonce smrt. Životní pojištění Vám pomůže i těžkých časech zachovat si svůj životní standard a zabezpečit rodinu.

Druhy životního pojištění

Životní pojištění se v podstatě dělí na dva druhy. Na rizikové životní pojištění a kapitálové životní pojištění. Rozdíl je v tom, že rizikové pojištění v kryje riziko smrti a invalidity, kapitálové má v sobě i spořící složku. Rizikové životní pojištění slouží k následnému zajištění rodiny, případně splacení závazků. Kapitálové životní pojištění má i spořící složku a po uplynutí doby dané smlouvou je tato spořící složka vyplacena vkladateli. Přirozeně ale také kombinuje pojištění dlouhodobé pracovní neschopnosti, invalidity a smrti.

Pro koho je životní pojištění vhodné?

Před podepsáním smlouvy by si každý měl nejdříve rozmyslet co od životního pojištění očekává. Co je cílem s kterým uzavírá pojištění. Je to zabezpečení rodiny, nebo je to kombinace zajištění rodiny a spoření. Uzavření životní pojistky by nemělo být náhlým popudem, ale spíše cíleného a promyšleného jednání. Vždyť životní pojištění se neuzavírá na pár let, ale na desítky let. Uzavření životního pojištění není limitováno věkem, ale platí čím dříve jej uzavřete, tím větších zisků a benefitů můžete dosáhnout. Nejde jen o spořící složku. Pokud uzavřete životní pojištění v mladším věku, tak pro Vás bude finančně výhodnější než pro toho, kdo jej uzavře ve věku nad 50 let.

Trendy životního pojištění

Životní pojištění se na náš trh dostalo v podstatě nedávno, před několika lety. Za krátkou dobu si získalo velkou pozornost. Většinou pozitivní, ale někdy i negativní, bohužel. Snad jsou už pryč ty domy kdy se životní pojištění nabízelo mezi dveřmi domu. Dříve se jednalo téměř výhradně rizikové životní pojištění, nyní se začíná stále více lidí přiklánět ke kapitálovému životnímu pojištění. Je to pro spoustu lidí jedena z možností jak si spořit na důchod.

Jak na životní spoření

Při výběru životního pojištění je nesmírně důležité ujasnit si vlastní priority. Co vyžaduji od tohoto pojištění a jaké by měly být benefity pro mne a mou rodinu. Nenechte se při rozhodování zahnat do časové tísně. Jedná se o rozhodnutí na desítky let, které může ovlivnit nejen Vás samotné, ale i Vaši rodinu. Prostudujte si možnosti a podmínky při uzavírání smlouvy.

Životní pojištění online

Výhody uzavření životního pojištění online jsou nesporné. Máte dost času na porovnání nabídek od více pojišťoven, nikdo na Vás netlačí s rychlým uzavřením smlouvy a v případě dotazů se můžete mailem zeptat na vysvětlení nejasností. Zpravidla také dostanete výhodnější cenu při uzavření životního pojištění online bez dalšího prostředníka. Můžete si ve srovnávači životního pojištění nastavit různé hodnoty a parametry a rozhodnout se pro takové podmínky, které pro Vás budou nejvýhodnější.

Nebojte se vyplnit formulář

Vyplněním formuláře na našich stránkách nic neriskujete. Odeslání nezávazného formuláře Vás k ničemu nezavazuje a vše je zcela zdarma.

Zobraziť viac