Povinné ručení

shutterstock_144026179

Ušetřete s námi na povinném ručení

  • Vyřízení formalit online
  • Finanční a časová úspora
  • Dočasná zelená karta
  • Splníte si zákonnou povinnost
  • Bezplatné poradenství při vyřízený ručení
Porovnat ceny ručenní

Uzavřete povinné ručení On-line

Povinné ručení musíte ze zákona uzavírat každý rok. Kromě cesty na pobočku pojišťovny, nebo za finančním agentem existuje i třetí možnost. Můžete si povinko uzavřít online přes nás. Porovnáme Vám aktuální ceny pojištění a dáme Vám na výběr. Ušetříte tak čas, peníze, nervy a nemusíte pracně porovnávat aktuální akce a smluvní podmínky. Všechno to uděláme za vás a výsledky seřadíme do přehledné tabulky.

Povinné ručení

Povinné ručení je vlastně zvláštní druh pojištění. Ze zákona musí tohle pojištění zaplatit každý řidič, který provozuje vozidlo na veřejných komunikacích. Přitom tohle pojištění není určeno pro náhradu škody tomu kdo jej platí, ale tomu komu dotyčný způsobil svým vozidlem škodu. Je v podstatě jedno jestli se jedná o škodu na jiném vozidle, nebo na nemovitosti, případně na jiném majetku.

Výhody povinného ručení

Povinné ručení je velice výhodné pro obě strany. Je výhodné pro toho, kdo škodu způsobil, ale hlavně je velice výhodné pro toho, komu byla škoda způsobena. Ten kdo svým vozem způsobí škodu nemusí řešit vyrovnání osobně, ale vše vyřeší jeho pojišťovna za něj. Je to daleko méně stresující. Nevýhodou je, že člověk co nehodu způsobil přijde o bonusy za jízdu bez nehod a povinné ručení se mu tím prodraží. Největší plus ale povinné ručení přináší tomu, komu byla škoda způsobena druhým řidičem. Nemusí náhradu vymáhat na viníkovi. Tím odpadají zdlouhavé spory o náhradu škody. Příslušné pojišťovny vše vyřeší mezi sebou v klidu a rychle.

Rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami

Přestože se jedná o přesně definovaný druh pojištění, tak nabídky jednotlivých pojišťoven se mohou i výrazně lišit. Pojištění zahrnuje celou řadu proměnných, které mají velký vliv nejen na konečnou cenu povinného ručení, ale také na případné pojistné plnění. Jsou pojišťovny, které se na povinné ručení specializují a mohou nabídnout lepší podmínky oproti konkurenci. Porovnat si jednotlivé nabídky se zkrátka vždy vyplatí. Pokud na to nemáte čas, můžete jen vyplnit náš formulář a my vše uděláme za Vás.

Co má vliv na celkovou výši povinného ručení

Základní cena se odvíjí od parametrů vozidla a od schopností řidiče. Parametry vozidla jsou dané a nic s nimi neuděláme. Jedná se především o objem válců, stáří vozidla a značky vozidla. Na celkovou cenu má ovšem velký vliv osoba řidiče. Pokud se jedná o mladého člověka, který ještě nemá zkušenosti s řízením, tak cena bude vyšší, než když někdo řídí roky bez nehod. V praxi to znamená, že za každý rok bez nehody dává pojišťovna určitou slevu. Celková sleva může být až 50% z ceny povinného ručení.

Je výhodnější pojistit se se spoluúčastí nebo bez?

Výše spoluúčasti při pojistném plnění má také velký vliv na celkovou cenu. Pokud Vám jiný řidič způsobí škodu, tak výše spoluúčasti udává částku kterou zaplatíte Vy, i když jste nehodu nezpůsobily. Vše nad tuhle částku hradí pojišťovna. Spoluúčast může být i nulová, to znamená, že celou částku poté uhradí pojišťovna, ale tím se povinné ručení prodraží. Při výběru vhodné výše spoluúčasti je dobré propočítat si celkovou cenu pro různé hodnoty spoluúčasti.

Povinné ručení online se slevou

Online formuláře pro výpočet povinného ručení jsou ideálním místem pro výběr nejvhodnější pojišťovny. Můžete zkoušet jak se cena mění při zadání různých parametrů pojištění a vybrat si nejvhodnější. Uvidíte jaká by byla cena s nulovou spoluúčastí a se spoluúčastí 5000 Kč, nebo 10000 Kč. Vše si můžete v klidu porovnat a poté vybrat nejvhodnější. Někomu plně postačuje základní povinné ručení, jiný si rád připlatí za doplňkové služby, jako nonstop asistence a další služby. Při pojištění online pojišťovny často dávají slevu.

Stačí vyplnit formulář

Nejjednodušší cestou jak nalézt vhodné povinné ručení je vyplnit formulář na našich stránkách. Veškeré porovnání poté uděláme za Vás a nabídneme vám optimální variantu vzhledem k Vašim prioritám. Vyplnit jednoduchý formulář je způsob jak ušetřit čas a místo dlouhého vysedávání u počítače a porovnávání jednotlivých nabídek můžete ušetřený čas věnovat rodině, nebo koníčkům. Navíc Vám naši odborníci zodpoví jakýkoliv dotaz ohledně povinného ručení.

Zobraziť viac