Pojištění domácnosti

shutterstock_108889664

Výhodné pojištění Vašeho domova

  • Porovnání cen všech top pojišťoven
  • Pojištění všech rizik
  • Okamžitý přehled aktuálních nabídek
  • Pojištění pro dům, byt i nebytový prostor
  • 100% krytí škod
Porovnat ceny pojištení

Pojistěte si svůj domov online

Pojištěním nemovitosti si levně chráníte svůj majetek. Přes nás si můžete porovnat ceny pojištění domácnosti i nemovitosti. Pojištění pokrývá všechny běžné rizika jako požár, vytopení, krupobití, vloupání, úder bleskem a další. Důležité je zdůraznit krytí a to v plné míře 100%  v rozsahu smlouvy. Pojištění se týká elektroniky, nábytku, a také součásti nemovitosti jako podlaha, kuchyňská linka a jiné.
Každá pojišťovna má svá pravidla a vzájemně se trochu liší. Proto si třeba vedle výběru podle ceny všímat i míru spoluúčasti, výšku limitu pro jednotlivé rizika a co vše spadá do běžného vybavení a co je třeba připojistit.

Pojištění majetku

Pojištění majetku patří mezi základní druhy komerčního pojištění. Určitě se již většina lidí setkala s touto formou pojištění. Pojistit můžeme nemovitost, jako je dům, nebo byt, ale taky třeba garáž. Stejně tak můžete pojistit i movitý majetek, šperky, obrazy, hudební nástroje. Pojištění majetku bývá i podmínkou například při sjednávání hypotéky. Pokud se stane nějaká nepředvídatelná událost, tak pojištění majetku Vám může snížit finanční výdaje na pořízení nového vybavení a majetku.

Před čím pojištění majetku chrání?

Zejména se jedná o pojištění majetku poškozeného, nebo zničeného při požáru, výbuchem, vyplavením, následkem přírodních katastrof a další. Také chrání náš majetek při poničení, nebo poškození vandalismem, nebo při krádeži. Dokonce chrání i při poničení vybavení, které způsobí na návštěvě v cizím bytě vaše děti. Rozsah pojištění a možnosti pojištění jsou velké, určitě se vyplatí porovnat si nabídky jednotlivých pojišťoven.

Pro koho je pojištění majetku vhodné?

Krátká odpověď by byla, že pro každého, kdo vlastní nějaký majetek. Cena pojištění není tak vysoká, aby si pojištění běžný občan nemohl dovolit. Právě naopak pro běžného občana je pojištění majetku velice výhodné. Pokud je někdo bohatý, tak pro něj ztráta několika věcí není tak tragická, jako pro někoho kdo si na pořízení majetku musí našetřit. Základní ceny pojištění jsou již od pár stokorun za rok, což není částka která by člověka zruinovala. Nenávratná ztráta a poškození vybavení domácnosti může být finančně velice nepříjemné.

Pojištění nemovitého majetku

Pojištění nemovitého majetku zahrnuje pojištění budov a staveb na pevných základech. Jedná se o pojištění proti vandalismu, přírodním katastrofám, záplavám, požárům, ale také třeba proti spadnutí letadla, nebo aerodynamickému třesku z prolétajícího letadla. Některé pojišťovny pojistí fasádu i proti graffiti a poničení malbou. Pojištění nemovitého majetku například velmi pomohlo lidem při povodních a záplavách.

Pojištění movitého majetku

Pojištění movitého majetku je ještě rozsáhlejší, než u nemovitého. Pojistit můžete domácnost a vybavení domácnosti. Toto pojištění nechrání jen před událostmi jako je požár, nebo vykradení bytu. Chrání Vás i při vytopení sousedy nad Vámi. Tato pojistka Vám pokryje nejen zničené vybavení a zařízení, ale například i poničenou malbu. Cenově je tato pojistka velice výhodná, pokud porovnáte jaké hodnoty chrání a kolik pojištění stojí.

Pojištění cenností

Samostatnou kapitolou pojištění majetku je pojištění cenností. Pojištění běžných cenností bývá zahrnuto již v běžném pojištění domácnosti, ale pokud vlastníte něco obzvláště cenného, je dobré pojistit tuhle věc samostatně. Nemusí se přitom jednat o originální obraz od slavného malíře. Při ztrátě, nebo odcizení Vám tento předmět sice pojištění nevrátí, ale alespoň částečně kompenzuje finanční ztrátu. Často se jedná o pojištění výjimečného šperku, ale i sbírky známek, nebo cenného hudebního nástroje.

Pojištění majetku online

Sjednání pojištění majetku online je výhodné z několika důvodů. Je to levnější a pojišťovny dají za sjednané pojištění přes internet rády slevu. Při hledání nejvýhodnějšího pojištění můžete jednotlivé nabídky lehce porovnat a zhodnotit. Jedna pojišťovna může nabízet lepší podmínky pro vaše potřeby než jiná, lehce vyberete nejvýhodnější nabídku právě pro Vás a Vaši rodinu. Tím, že nebudete platit služby a pojištění, které pro Vás není tak důležité také ušetříte. Nebojte se při sjednávání pojistky zeptat a zjistit si podrobnosti.

Zobraziť viac