Havarijní pojištění

shutterstock_69312310

Proč porovnávat havarijní pojištění?

  • Srovnání všech velkých pojišťoven na trhu
  • Rychlé vyřízení online
  • Nejnižší pojistky na trhu již od 1200 kč
  • Kompletní pojištění Vašeho automobilu
  • Vždy aktuální ceny a akce
Porovnat ceny pojištení

Proč si zaplatit i havarijní pojištění

Havarijní pojištění platí v případě: 

  • Živelné pohromy 
  • Vandalismu 
  • Krádeže vozidla 

zkrátka v případech, které neobsáhne povinné ručení. Cena havarijní pojistky je o něco vyšší než při povinném ručení, ale v případě nehody za pár stovek ušetříte i statisíce. Statistiky jsou neúprosné, vždyť České Republice je měsíčně nahlášených přibližně 100 nehod.

Havarijní pojištění

Jedna z výhod pojištění je ta, že se můžeme pojistit i na škodu, kterou sami uděláme. Typickým příkladem je havarijní pojištění. Oproti povinnému ručení, které kompenzuje škodu tomu kde ji nezavinil, tak havarijní pojištění kryje škody i které jsme sami zavinili. Zdaleka ne každý motorista tohle pojištění využívá a hazarduje tak se svým majetkem.

Pro koho se hodí havarijní pojištění

Je pravdou, že havarijní pojištění se nehodí pro každého motoristu, respektive pro každé auto. Pokud se například jedná o starší auto, jehož současná cena je velice nízká, tak v tomto případě asi nemá havarijní pojištění moc smysl. Obzvláště, pokud by bylo pojištění s vyšší spoluúčastí. Na druhé straně pokud si pořídíte auto nové, nebo zánovní, tak by bylo chybou jezdit bez pojištění. Auto přece jenom není nejlevnější a havarijní pojištění snižuje riziko velké finanční ztráty.

Rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami

Rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami poskytujícími havarijní pojištění jsou veliké a vyplatí se hledat nejvhodnější pro Vaše potřeby. Pojišťovny často k havarijnímu pojištění nabízení i nadstandardní služby a servis. Jedná se zejména o online pomoc na telefonu, nadstandardní asistenční služby a další.

Cena havarijního pojištění 

Cena havarijního pojištění se odvíjí od více faktorů. Některé ovlivnit nemůžete jiné ano. Pokud již vlastníte auto, tak nemůžete ovlivnit technická data Vašeho auta jako je rok výroby auta, objem motoru atd. Můžete ale ovlivnit cenu havarijního pojištění zabezpečujícími zařízeními znesnadňující krádež auta. Jedná se především o alarmy, imobilizéry, mechanická zabezpečovací zařízení blokující převodovku, aktivní a pasivní systémy pro vyhledávání vozidla. 

Spoluúčast na havarijním pojištění 

Dalším důležitým kritériem při výpočtu celkové částky pojištění vozidla je spoluúčast při finančním plnění. V případě nehody je to částka, kterou zaplatíte vy a vše co tuto částku přesahuje zaplatí příslušná pojišťovna. Výše spoluúčasti má velký vliv na konečnou cenu. Zpravidla je to 5% z celkové hodnoty vozu, 10%, nebo i více. Ve velké většině případů je spoluúčast majitele vyžadována, je to podmínky uzavření smlouvy. Vyplatí se proto pořádně si rozmyslet výši spoluúčasti.

Online porovnání havarijního pojištění

Online porovnání havarijního pojištění je snadnou cestou jak si vybrat to pravé pojištění. Rychle a přehledně máte aktuální nabídky jednotlivých pojišťoven k dispozici. Můžete libovolně měnit parametry pojištění. Zjistit jaká je cena při různé spoluúčasti, jak se na ceně projeví přidání dalšího zabezpečení auta atd. Pokud si sjednáte havarijní pojištění online, tak velice často dostanete od pojišťovny slevu za objednávku po internetu. Ze statistik vyplývá, že zákazníci preferují především nízkou cenu. Při hledání nejlevnějšího pojištění online srovnávače dobře poslouží, ale zkuste se při hledání zaměřit i na další parametry než jen cenu. Možná pro vás není nejlevnější havarijní pojištění to nejvhodnější.

Vyplnění online formuláře

Online srovnávače jsou snadnou cestou jak získat relevantní informace o pojištění, ale nejjednodušší je vyplnit a odeslat online formulář. Vyplnit a odeslat formulář trvá opravdu jen pár minut a výběr nejvhodnějšího havarijního pojištění provedeme pro Vás my. Navrhneme varianty a zodpovíme Vaše dotazy. Čas, který tím ušetříte můžete strávit se svou rodinou, nebo se věnovat svým koníčkům.

Zobraziť viac