Zelná polévka na hubnutí – recept

Myslíte si, že nedokážete zhubnout? Je třeba především volit tu správnou stravu, se kterou vám to půjde jednoduše a poměrně snadno. A jak na to? Základem může být třeba zelná polévka na hubnutí, díky které dodáte tělu potřebné vitamíny, zasytí vás, a přitom bude obsahovat jenom minimum kalorií, což je rozhodně cesta k dokonalému úspěchu. Pojďme se tedy na tento recept, který pochází z Itálie, podívat přesněji.

Nejenom zelí, ale také další zelenina

Co je základem této polévky, to není pouze zelí jako takové, ale také další zelenina, jako celer, paprika, nebo rajčata. To jasně ukazuje k tomu, odkud tato polévka tedy skutečně je. Zapomenout byste ale neměli ani na naprosto nezbytnou cibuli. A jakmile máte vše připraveno, můžete se pustit do receptu, na jehož konci bude právě dokonalá zelná polévka na hubnutí. Prvním krokem je tedy omytí a nakrájení zeleniny, kterou následně vložíte do hrnce. Vše je ideální zalít domácím vývarem, popřípadě vodou, s přidáním bujonu z kostky. Následně již nezbývá než vše začít vařit, a to na mírnějším ohni.

Do 30 minut je hotovo

A jakmile se polévka začne vařit, znamená to, že bude do 20 – 30 minut kompletně hotová. Poznávacím znamením je pouze to, že je veškerá zelenina měkká. Jakmile se tedy tak stane, vypneme sporák a necháme polévku ještě několik minut odpočinout. Následně už kompletně hotová zelná polévka na hubnutí připravena k podávání. A jak nám pomůže? V první řadě dodá našemu tělu potřebné tekutiny, které jsou při hubnutí nutné. Následně nám dodá i dostatek pevného jídla, které nás zasytí. A jelikož se jedná o zeleninu, nepřidá nám navíc žádné kalorie. V neposlední řadě do těla dostaneme i dostatek vitamínů, které pomohou k tomu, aby dobře fungovalo.

A kdy tuto polévku konzumovat? Ideálně třeba k obědu nebo k večeři, kdy dokáže nahradit jakékoliv jídlo.

shutterstock_183479003

Začněte hubnout s námi

Koupit produkty

Podobné články