Ananasová dieta

Pokud existuje ovoce, které je při dietách maximálně doporučováno, je to exotický ananas. A je to právě ananasová dieta, která je považována za jednu z nejúčinnějších. Samozřejmě zde záleží, jakým směrem se chcete ubírat, a zda ananas bude pouze doplňkovou stravou, nebo na něm celou dietu postavíte. V obou případech má dobré účinky, jelikož enzymy, které toto ovoce obsahuje, dokážou výrazným způsobem eliminovat ukládání přebytečných tuků. Kromě toho má dané ovoce také velmi málo kalorií, což má vliv na mnohem vyšší výdej, než příjem.

Pozor na dlouhodobou jednotvárnost

Co však může být v případě této diety riziko, to je problémy s tím, že se tělu nedostávají potřebné živiny. Krátkodobě tak sice může pomoci, ale z dlouhodobého hlediska není dobrou cestou. A tak je ananasová dieta doporučována třeba v horizontu 1 – 2 dnů, kdy dokonale vyčistíme tělo, krátkodobě zredukujeme několik kilogramů, a odstraníme škodlivé látky – a to díky antioxidačním vlastnostem. Dále už by měl být ananas součástí zdravějšího jídelníčku, který je založený na dostatku sacharidů, bílkovin, ale také zdravých tuků. Vše se dá poté ananasem vše doplnit, a tak vašemu tělu dodáte, co potřebujete, a navíc pomůžete v hubnutí mnohem lépe.

Jsou nějaké problémy?

Samozřejmě stejně jako u jiných jednotvárných diet může ananasová dieta způsobovat potíže s celkovým trávením, může vést k bolestem hlavy, nebo také nevolnostem. Stejně tak může mít vliv na větší únavu, a může ji doprovázet také známý jo-jo efekt. Ačkoliv tedy krátkodobě funguje, měl by být ananas brán především jako zmíněný doplněk pestrého jídelníčku, kdy je ideální jeho konzumace po celý den, a to ke každému běžnému jídlu. Rozhodně tak bude mít celková dieta mnohem lepší účinky, než se může zdát. A i proto je ananas často do většiny jídelníčků pravidelně zařazovaný – podobně jako třeba hruška.

shutterstock_183479003

Začněte hubnout s námi

Koupit produkty

Podobné články