Posilování doma

Také se chcete dostat do formy? Potom máte dvě možnosti. Tou první je samozřejmě návštěva konkrétní posilovny, a tou druhou je posilování doma. Ačkoliv se to může zdát nestandardní, mnoho lidí ve svých domovech aktivně cvičí, a rozhodně je to snadnější, než si ostatní myslí. Důležité je najít si ty správné možnosti, a využít jako závaží vlastní váhu těla. Poté se úspěch zaručeně dostaví.

Procvičit lze celé tělo

Samozřejmě s ohledem na domácí cvičení každý z nás jistě zná základní cviky, jako jsou sklapovačky, sedy-lehy, dřepy, nebo kliky. Ty jsou sami o sobě poměrně dobrým základem, ale s pomocí několika málo pomůcek může být cvičení doma ještě efektivnější, a tak samozřejmě také komplexnější.

Přitom není nutné pořizovat žádné drahé stroje, jelikož velkou službu dokážou udělat třeba i různé míče. Stejně tak pomůže třeba hrazda umístěná mezi futry vašich dveří. Poměrně velkou novinkou v oblasti domácího cvičení jsou poté speciální popruhy, tedy systém popruhů, který díky variabilitě a různým možnostem zavěšení umožní procvičit jak vrchní, tak samozřejmě spodní část vašeho těla.

Improvizujte!

Ačkoliv je váš domov místem, kde žijete, můžou se jeho součásti stát i zajímavými cvičebními pomůckami. Židle mohou posloužit jako improvizovaná cvičební lavice, a PET lahve s vodou zase jako kvalitní činky. Poté je můžete dát do batohu, a rázem máte dostatečnou zátěž pro vykonávání dřepů. Stejně tak můžete využít pro zapření třeba váš radiátor, nebo samotnou stěnu vašeho pokoje.

Co je z hlediska cvičení doma však také důležité, to je pravidelnost samotného tréninku. Ať už volíte kruhový, kdy během jednoho cvičení procvičíte celé tělo, nebo se každý den věnujete jiným svalům, je důležité nepolevovat, a cvičit ve zvolené dny. Jedině tak bude mít vše požadovaný efekt. A pamatujte, že bez vhodné stravy ho také nedosáhnete.

Zhubněte s námi!

Chci zhubnout

Podobné články