Sestavení jídelníčku na míru

Ačkoliv existují různé studie a informace o tom, jak by měla vypadat zdravá výživa, co je pro naše tělo vhodné, nebo jak vlastně vypadá výživová pyramida, vše jsou především orientační informace, které cílí hlavně obecně. Ostatně o tom se můžeme přesvědčit kdykoliv budeme požadovat sestavení jídelníčku na míru. To je vhodné v případě, že máme zájem na tom změnit svůj životní styl.

A to ať už chceme zlepšit fyzickou kondici, nabrat svalovou hmotu, zhubnout, nebo také přibrat. To vše se odvíjí od samotného jídla, a jeho složení musí být v souladu jak s naším metabolismem a aktuálním stavem, tak samozřejmě i v souladu s naší prací.

Záleží na výdeji naší energie, ale i dalších hodnotách

Je jasné, že při skladbě takového jídelníčku se musí jasně zohlednit i náš denní režim. Rozdílné redukční jídelníčky bude mít člověk sedící v kanceláři, a člověk pracující na stavbách. Každý z nich má totiž rozdílný výdej, a tak je třeba ji doplňovat, aby daný člověk nebyl unavený, ale zároveň mohlo k úbytku docházet.

Stejně tak závisí také na případných nemocech. Tou nejčastější je diabetes, a tak se i tomuto stavu musí skladba potravin náležitě přizpůsobit. Stejně tak to platí v případě dětí, nebo pří sestavení jídelníčku na míru kojícím matkám. I jejich jídelníčky jsou poměrně specifické, a to s ohledem na množství sacharidů. A naproti tomu sportovec má ten svůj zaměřený hlavně na bílkoviny.

Kde jídelníček vzít? Samozřejmě u odborníků

Je pravdou, že ačkoliv je na internetu nebo v různých časopisech celá řada volně dostupných jídelníčků, kdo chce skutečně udělat něco pro sebe, měl by do sestavení jídelníčku na míru investovat. V něm totiž bude zohledněno vše, co se jeho samého týká, a následně dané informace vyhodnotí jak dietolog, tak třeba výživový poradce, který tak jasně udá směr, kterým by měl každý zájemce jít. A jeho jídelníček mu v tom maximálně pomůže.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články