Proteinová dieta jídelníček

Pokud je nějaká základní stavební jednotka, kterou potřebuje každé lidské tělo, jsou to především bílkoviny. Právě ty mají největší vliv hlavně na růst našich svalů, a tak jsou ideální cestou k tomu, jak právě tuk na ony svaly přeměnit. A tak se není čemu divit, že je to právě proteinová dieta jídelníček, která je u každého, kdo chce zhubnout, velmi oblíbená. A jak už napovídá sám název, základem jsou samozřejmě především bílkoviny, tedy proteiny.

Pravidelná strava je základem

Než si zmíníme konkrétní příklady, odkud se dají právě bílkoviny čerpat, je třeba říci, že základem by měla být hlavně pravidelnost, a tak se doporučuje jíst alespoň 5x denně, a to v menších porcích. Jedině tak budou tělu bílkoviny, ale i ostatní živiny, dodávané postupně, tak jak mají. Další velkou výhodou této diety je poměrně rychlý úbytek na váze, a také to, že není bezpodmínečně nutné počítat všechny přijaté nebo vydané kalorie. Díky tomu je proteinová dieta jídelníček ideální možností, jak skutečně zhubnout dokonale, rychle celkem snadno.

Co tedy jíst?

Základem proteinové diety jsou samozřejmě bílkoviny, které je třeba čerpat z běžných potravin. Je na ně bohaté především maso, a to nikoliv jenom bílé, ale najdeme ho také v mase červeném, tedy hovězím či jehněčím. Stejně tak ale proteinová dieta jídelníček počítá s větším množstvím nízkotučných mléčných výrobků, nebo i s vejcem – ideálně tedy bílky. Stejně tak jsou na proteiny bohaté také některé druhy ryb. To vše by mělo být tím hlavním základem této diety, která při pravidelném dodržování bude směřovat k úspěchu. Co se také doporučuje, to je i dostatek cvičení, jelikož právě bílkoviny mnohem lépe pomohou v tom, aby se z tukových zásob mohli stát svaly – třeba v oblasti břicha, ale i v jiných částech těla. Ideální cesta, pokud chcete svou postavu měnit od základů.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články