Paleo dieta jídelníček

Také hledáte možnosti hubnutí, a nevíte, jakou možnost diety vlastně vybrat, nebo na jakou stravu se konkrétně zaměřit? Potom vás zcela určitě zaujme paleo dieta jídelníček, která sází na to, co jedli naši předkové. Tedy hlavně takoví, kteří ještě žili v osadách, a tak se živili především lovem a sběrem. V tomto ohledu samozřejmě není nezbytně nutné vydávat se stejnou cestou, jelikož vše koupíte v obchodě. Správnou cestou je zaměřit se na princip oné stravy, a tu následně konzumovat. A tak je základ tohoto jídelníčku dán hlavně zdravým a co možná nejvíce přírodním jídlem, a to bez celé řady nežádoucích látek.

Čemu se stoprocentně vyhnout?

Pokud je něco, co je v této dietě stoprocentně zavrženo, potom to jsou sacharidy, a v podstatě jakékoliv cukry. Je jasné, že ty mají na dietu velmi negativní vliv, a právě to se následně promítá do tukových zásob. Stejně tak se ale nekonzumují ani luštěniny, nebo také obiloviny. Ty totiž paleo dieta jídelníček zakazuje z toho důvodu, že jsou věcí až posledních deseti tisíců let. To vše ostatní už samozřejmě není žádný problém.

Nebojte se tuků a bílkovin

A přestože jsou zapovězeny sacharidy, nejsou problémem žádné tuky, a samozřejmě bílkoviny. Problémem tak není třeba tučnější maso, které je právě na bílkoviny velmi bohaté. To bylo jedním ze základů stravy našich prapředků. Stejně tak byly na denním pořádku také jejich produkty, a to v podobě mléka, nebo v podobě vajec. Ideální samozřejmě je, aby všechny tyto produkty pocházely z co nejčistších chovů, ideálně těch domácích. Totéž totiž lidé jedli, a tak by měla paleo dieta jídelníček na tyto aspekty jasně navazovat. To vše by následně mělo být doplněno velkým množstvím hlavně ovoce a zeleniny, což bylo také nedílnou součástí stravy, a to hlavně díky celkové dostupnosti. A opět platí, že by se mělo jednat o potraviny pouze čerstvé a zdravé.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články