Jak zhubnout na rotopedu

Pokud bychom mluvili o těch nejlepších metodách, jak zhubnout, potom je určitě třeba pohyb, a to samozřejmě aerobní. Do něho se řadí jak běh, aerobic a plavání, tak samozřejmě i jízda na kole. V tomto ohledu je tak téměř stejnou alternativou také rotoped, na kterém vykonáváte stejný pohyb, jako právě na kole. A tak pokud hledáte návod, jak zhubnout na rotopedu, pojďme se podívat, jak na to. Stačí totiž dodržovat několik důležitých věcí, a úspěch se dostaví.

Nezapomínejte na pravidelnost

Stejně jako u každého jiného cvičení, i jízda na rotopedu musí být pravidelná. A jelikož ho máte doma, máte oproti kolu jednu podstatnou výhodu, a to takovou, že můžete jezdit i v nepříznivém počasí. Ideální možnost, jak zhubnout na rotopedu, je tedy věnovat jízdě nejméně 5 dní v týdnu, a to po dobu alespoň 30 minut. Za tuto dobu shodíte zhruba 800 – 100 kJ. To je pro představu třeba jeden stogramový sáček slaných lupínků.

Zabavte se

A pokud vás jízda na rotopedu nebaví, hledejte možnosti, jak se můžete zabavit. A pokud nevíte jak, jezděte třeba každý den při večerních zprávách. Váš mozek se bude soustředit pouze na ně, a vaše tělo přitom bude bez problémů pracovat. A uvidíte, že oněch 30 minut uteče rychleji, než si sami myslíte. A totéž platí v případě, že si vyberete jiný pořad, který rádi sledujete.

Ani rychle, ani pomalu

Co je při jízdě také důležité, to je rychlost. Ta by neměla být ani extrémně pomalá, ani rychlá. Ideálně to poznáte podle své tepové frekvence, která by se měla držet na 60 procentech vašeho maxima. Jenom tak se tuky spalují nejvíc. U méně trénovaných jedinců se tak jedná o rychlost okolo 20 km/h. Samozřejmě bez toho, abyste si přidávali obtížnost. A jelikož víte, jak zhubnout na rotopedu, není nic jednoduššího, než skutečně začít. A pokud chcete jít za ideální váhou, je vhodné tuto aktivitu neodkládat.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články