Jak zdravě zhubnout

Také nejste spokojeni se svou váhou, a chcete s ní něco udělat? Potom jste jistě narazili na desítky různých drastických diet, které ne vždy jsou tou správnou volbou. A tak cesta k tomu, jak zdravě zhubnout, vede hlavně přes správnou stravu, a tedy přes správný jídelníček, který by měl být naprostým základem. Důležité je samozřejmě jeho pravidelnost, a tak je vhodné rozdělit si stravu hned do pěti jednotlivých porcí, které konzumujeme během celého dne. Díky tomu tak tělo získá dostatek živin, a nebude mít potřebu většinu ukládat, a bude fungovat z toho, co dostane.

Skladba jídelníčku je velmi důležitá

Na co je samozřejmě také třeba se zaměřit, to je celková skladba jídelníčku. Základem by tak měl být dostatek sacharidů, a to v podobě těstovin, nebo rýže. Ty nám umožní mít dostatek energie po celý den. Kromě nich jsou důležité také bílkoviny, ideálně čerpané z masa, nebo nízkotučných mléčných výrobků. Díky bílkovinám zase podporujeme růst a stavbu svalů. Co je naprostou samozřejmostí, to jsou vitamíny a minerály, a tak by základem měl být dostatek ovoce a také zeleniny. Zapomenout by se však nemělo ani na dostatek ryb, nebo celozrnného pečiva s dostatkem vlákniny. A to všechno je cesta, jak zdravě zhubnout, a váhu si samozřejmě také udržet.

Jídelníček sestavený odborníkem je nejlepší cestou

Samozřejmě každý zmíněný jídelníček by měl být přesně rozepsán, a skladba daných potravin by měla přesně odpovídat zdravotnímu stavu, ale i jeho dennímu výdeji. Jiný bude pro člověka v kanceláři, a jiný pro dělníka, který pracuje po celý den fyzicky. Ten má totiž výraznější výdej, a tak bude vždy potřebovat více energie. Na druhou stranu sportovní aktivity může téměř vypustit. A když už se jich dotýkáme, i ty jsou nezbytností k tomu, jak zdravě zhubnout. Ideální je věnovat se jim alespoň 3x týdně, a to klidně v lehčím tempu. Například běžná chůze může také udělat skutečné zázraky.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články