Dukanova dieta recepty

Dukanova dieta je i přes svou poměrnou náročnost stále velkým hitem u mnohých lidí, a pro ty je samozřejmě důležité dodržovat ony předepsané dávky bílkovin, zeleniny a také těstovin a brambor, které přijdou na řadu později. Nejtěžší je však první fáze, kdy by se mělo konzumovat hlavně maso a ryby, a to ideálně v dušeném stavu. A pokud vás zajímá, jaké má Dukanova dieta recepty, pojďme se na některé z nich podívat konkrétněji.

Maso bez použití tuku

A jelikož je v první fázi právě maso, a to bez použití tuku, máme možnost třeba na sucho pečeného vepřového masa, které s trochou soli, pepře a kmínu zaručeně dobře zachutná. Je však nutné, aby bylo libové, a to ideálně z kýty. Hovězí maso je zase možné dusit. Samozřejmě také bez tuku, a to s podléváním vodou. Pokud použijete trochu cibule, lze získat také velmi dobrou chuť. Samotné kuřecí potom lze připravit i na pánvích, které umožňují opékání kompletně bez tuku, a tak není problém připravit steak. Stejně tak lze připravit maso nakrájené na kousky, popřípadě vařené v polévce.

Zeleninové saláty jsou základ

V další fázi je už možno konzumovat také dostatek zeleniny, a tak v této oblasti má Dukanova dieta recepty mnohem pestřejší. V principu vyhovují jakékoliv zeleninové saláty, ideálně se zálivkou z citronové šťávy, balzamikového octa, či bylinek. Rozhodně je zapovězena jakékoliv majonéza. Stejně tak lze do salátů přidat i kousky vajec nebo kuřecího masa, a to v přechodových dnech, kdy jdete ze zeleniny opět na maso.

Třetí fáze – ideální možnosti

Třetí fáze již dovolí těstoviny, kuskus, rýži, nebo brambory. V tomto ohledu má Dukanova dieta recepty velmi volné, a tak si můžete připravit i oblíbená jídla. A pokud hledáte inspiraci, přijdou vhod třeba těstoviny s rajčaty a cuketou, kuskus s kuřecím masem, rýže s jednoduchou domácí „čínou“, kdy ke směsi masa přidáte zelí, papriku, cibuli a pórek.  

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články