Dukanova dieta jídelníček

Pokud bychom měli charakterizovat některou z diet, která má přesně dané fáze, potom je to zcela určitě Dukanova dieta. Jejím základem je totiž eliminace jídel obsahující cukr, a naopak preferování jídel na bílkovinném základu. A jak takový Dukanova dieta jídelníček vypadá? V první řadě je rozdělený do čtyř hlavních fází, a to do fáze útočné, ztrátové, upevňující a také stabilizační. Jednotlivé fáze tak jasně ukazují, co je jejich hlavním cílem, a čeho bychom tedy měli konkrétně dosáhnout.

V první části pouze bílkoviny

Co je tedy to hlavní v první části, to by měli být čisté bílkoviny. A tak kompletní Dukanova dieta jídelníček obsahuje třeba kuřecí maso, ryby, ale také maso telecí, nebo hovězí. To vše by mělo být tím hlavním základem, který se může doplnit také o trochu zeleniny. Dále lze dodat i vaječné bílky, a hlavně dostatek tekutin – minimálně 2 litry denně.

Následná fáze poté kombinuje fázi zaměřenou na bílkoviny, a fázi zaměřenou na zeleninu. Vždy by se tak mělo střídavě po několika dnech kombinovat specifické složení jídel, kdy první dny by mělo převládat maso, a druhé samozřejmě jenom zelenina. A takto několikrát opakovat.

Výsledek je tady

A jakmile je dosaženo toho, kolik jsme chtěli zhubnout, je možné začít také lehce hřešit. Dostáváme se totiž do třetí fáze, ve které nám Dukanova dieta jídelníček povolí třeba i jedno ovoce, celozrnný chléb, nebo sýr. Stejně tak ale můžeme v omezené míře také brambory, nebo těstoviny.

A jakmile i tuto fázi úspěšně zdoláte, následuje fáze poslední, a to upevňovací. Zde je důležité jíst hlavně střídmě, ale s tím, že minimálně 1 – 2 týdně byste se měli zaměřit výhradně na bílkoviny kombinované se zeleninou. A to je podle samotné knihy, která byla za tímto účelem vydána, tou nejlepší cestou k tomu, jak ztratit na váze. A jak někteří potvrzují, přinesla jim tato možnost skutečný úspěch.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články