Americká dieta jidelníček

Pokud existuje ve světě diet nějaká, která je výrazným způsobem zaměřena na celkovou redukci hmotnosti, tak je to americká. A právě americká dieta jídelníček jasně ukazuje, co v celkové skladbě převládá, a tím je nápoj, a to konkrétně káva. Právě ta má totiž v jídelníčku každý den své nezastupitelné místo. Rozhodně ale není to jediné, co obsahuje. Ačkoliv nápoje jsou obecně v této dietě doporučovány ve velké míře, a to až v množství vypitých 3 litrů tekutin.

Zelenina a bílkoviny jsou jasným základem stravy

Co se u této diety předpokládá, tak to není strava rozložená do 5 – 6 porcí, ale pouze do 3 porcí. Ty by se měli konzumovat v přesně daných intervalech, a to v 8:00, v 12:00 a v 18:00. A jak může taková americká dieta jídelníček konkrétně vypadat? Snídaní je často pouze ona káva s kostkou cukru. První jídlo tedy začíná až v poledne, a to ve formě rajčete, špenátu a také vařeného vajíčka. Jiné dny jsou podobné, a také postavené na vejcích a zelenině. Zajímavostí však je, že několikrát za týden je možné zkonzumovat i velký steak, ale opět pouze k obědu, popřípadě pouze k večeři. Ten je v některé dny doplňován také kuřetem, nebo i rybou. Koncept však zůstává víceméně stále stejný, a to jako v prvních dnech.

Rapidní úbytek hmotnosti během prvních dní

Samozřejmě nedostatek stravy jasně vede k tomu, že s touto dietou souvisí poměrně rapidní úbytek váhy, to během prvních dní. Na druhou stranu americká dieta jídelníček má i své stinné stránky, které souvisí s tím, že především během dopoledne máme málo energie, což může způsobit úbytek naší výkonnosti. Nehledě na nepříjemné pocity hladu. Na druhou stranu velký steak k večeři může zase způsobit přejídání na noc. Vše má samozřejmě své pro a proti, a pokud hledáte jenom krátkodobou možnost jak rychle zhubnout pár kilogramů, určitě lze dietu vyzkoušet. Z dlouhodobého hlediska jsou lepší jiné formy.

hubnuti

Zhubněte snadno a rychle

Chci konzultaci zdarma!

Podobné články