Plyn z první ruky MND

Na dnešním trhu je několik desítek poskytovatelů plynu. To je pro všechny odběratele velmi dobrou zprávou, jelikož tak mají jedinečnou možnost výběru. Někteří dodavatelé plyn sami těží, jiní dodavatelé pouze přeprodávají plyn jiného dodavatele, a jiní pouze zprostředkovávají různé distribuce. Nejvýhodnější je samozřejmě zmíněná první možnost, a tu dnes nabízí plyn z první ruky MND. Tedy abychom byli konkrétní, MND je zkratka Moravských naftových dolů, tedy těžařské společnosti, která kromě jiného získává z naftových ložisek také zemní plyn. A ten zcela logicky distribuuje mezi své klienty. Výhodou této možnosti je zcela určitě to, že jde plyn k odběratelům přímo, a to za příjemnou cenu.

Těžař je vždy nejlevnější

Pokud bychom si právě plyn z první ruky MND porovnali s ostatními možnostmi, tak v případě MND se plyn vytěží, nastaví se cena, a ten ihned odchází k lidem. V případě jiných společností to funguje tak, že ty musejí plyn koupit, poté může jít přes několik dalších distributorů, než se dostane k zákazníkovi. A jelikož každý takový přeprodejce přihodí svou marži, je výsledná cena zcela jinde, než by mohla být. A to je také důvod, proč je plyn z první ruky MND tak levný, a proč mnoho lidí tuto společnost také využívá. Ostatně na několika ukázkových příkladech je jasně doloženo to, že lze tímto způsobem ušetřit i několik tisíc korun ročně, a to už je poměrně zajímavá částka.

Změna je pouze administrativní

V souvislosti se změnou se lidé často ptají na to, zda je plyn z první ruky MND nějaký jiný, než ten, který berou nyní. Samozřejmě že ne, jelikož na plyn platí přísné normy, a tak v rozvodech bude stále ten stejný, pouze vy jako odběratelé budete platit o něco méně. V souvislosti s tímto vysvětlením je jasné, že všechny stávající rozvody a všechna napojení taktéž zůstávají. A tak stačí vyřídit výpověď u aktuálního dodavatele, a sepsat smlouvy s tím novým. A to je jediné, co je třeba v této souvislosti udělat.

shutterstock_98479574

Kalkulačka cen plynu

Porovnat ceny

Podobné články