Kotel na plyn

Vařit pomocí plynu je dnes v mnoha domácnostech naprostá samozřejmost. Kdo nemá elektrický sporák, indukci nebo sklokeramickou desku, ten používá právě plynové plotýnky. Takové využití plynu ale není ta jediná možnost, jelikož stejně oblíbený je také kotel na plyn. V tomto případě máme na výběr ze dvou variant, které ale mohou existovat i ve spojeném provedení. Můžeme tedy zvolit kotel, který bude pouze ohřívat teplou vodu, a také kotel, který nám umožní ohřívat i vodu na topení. V obou případech samozřejmě hraje hlavní roli plyn a jeho hoření, který tak vodu ohřeje. Dnes je navíc kotel na plyn na takové výši, že je u něho naprostou samozřejmostí velmi vysoká účinnost, a nízká spotřeba.

Vyplatí se investice?

Samozřejmě v souvislosti s možností koupě kotle nastává také otázka toho, zda se nám vůbec vyplatí. Vzhledem k tomu, že jsme zmínili poměrně dobrou účinnost lze říci, že rozhodně ano. Navíc díky využití plynového kotle získáme od mnoha dodavatelů také o něco levnější plyn, což také vede k tomu, že se nám kotel na plyn může v porovnání s jinými možnostmi zaplatit mnohem rychleji, než ostatní varianty vytápění. Stejně tak jako varianty související s ohřevem vody. Například boilery ohřívají vodu po celý den a noc, zatímco kotel na plyn nemá zásobník, a funguje na principu průtokového ohřevu. Běží tedy jenom ve chvíli, kdy teplou vodu potřebujeme.

Do rodinných domů, ale i do bytů

V souvislosti s technologiemi i s možnostmi čistého hoření dnes není problémem umístit kotel na plyn doslova kamkoliv. Jediné, co je potřeba, je komínový vývod. Poté není problém ho umístit třeba i do interiéru, a zde svým provozem nijak neznečistí okolí, a to případnými spalinami. Stejně tak se není třeba bát hluku, jelikož tichý provoz je taktéž samozřejmostí. Jedinou povinností je odborná montáž, která souvisí i s bezpečností provozu.

shutterstock_98479574

Kalkulačka cen plynu

Porovnat ceny

Podobné články