Cena zemního plynu

Zajímá vás, jak se aktuálně pohybují ceny plynu na našem trhu? Ačkoliv mnozí dodavatelé stále ještě uvádějí ceny za jednu spotřebovanou kilowatthodinu, pro mnohem lepší představu je dobré, pokud si ukážeme, kolik stojí jeden metr krychlových plynu. V současné době se cena zemního plynu za tuto měrnou jednotku pohybuje na necelých 17 korunách. Samozřejmě nutno vzít v potaz, že se jedná o dlouhodobou průměrnou hodnotu, která zohledňuje nejenom různé společnosti, ale také různé jejich tarify. Pokud tedy podobně platíte i vy, můžete si být jisti, že jste na průměru. Zajímavý pohled jistě nabídne porovnání s tím, jaká byla cena zemního plynu před třemi lety. To byla tato surovina na daném krychlovém metru zhruba o tři koruny levnější.

Jít po nejlevnější ceně se vyplatí

Nyní tedy již víte, kolik je průměrná cena, a kolik vlastně platíte vy. Pokud je to více, rozhodně byste neměli u svého dodavatele zůstávat, a je možná ideální doba k tomu, ho změnit. Pokud totiž mluvíme o možných úsporách, které nám může levnější cena zemního plynu přinést, potom je třeba počítat i s možnostmi, že lze touto cestou ušetřit třeba i několik tisíc korun za rok. Přitom taková změna dodavatele je pouze administrativním krokem, kdy dojde k výpovědi stávající smlouvy a uzavření smlouvy nové.

Proč ceny neustále stoupají?

V souvislosti s tím, proč se průměrná cena neustále zvyšuje, je třeba říci, že na to má vliv hned mnoho faktorů. Plyn totiž často získáváme ze zahraničních zdrojů, a tak s cenou hýbe i jeho nákupní cena. Není to ale to jediné, jelikož výsledná cena zemního plynu je určována hlavně dodavatelskými společnostmi, a tak ceny stoupají i vlivem jejich marží. Ne však vždy, jelikož tu jsou stále ještě dodavatelé, kteří si drží ceny na dřívějších hodnotách. A tak právě takoví by měly být těmi, na které se v budoucnu obrátíte.

shutterstock_98479574

Kalkulačka cen plynu

Porovnat ceny

Podobné články