Cena plynu EON

Když vybíráme toho správného dodavatele plynu, rozhodujeme se podle mnoha různých aspektů. Hlavní roli však hrají především dva, a to je celková prestiž daného dodavatele, a také jeho ceny. V tomto ohledu lidé často volí větší hráče, jelikož ti jsou zárukou jisté kvality a stability. V daném ohledu je tak může zajímat třeba cena plynu EON, jelikož tento dodavatel rozhodně není nijak neznámý. V souvislosti s cenami je třeba říci, že ty jsou rozděleny jak do jednotlivých oblastí, tak i do jednotlivých balíčků, a to s ohledem toho, kolik plynu spotřebujeme. Čím více to je, tím méně můžeme za danou jednotku zaplatit.

Podívejme se na konkrétní čísla

Pokud se podíváme na konkrétní hodnoty například domácnosti, kde se s plynem pouze vaří, potom je tou základní cenou za jednu MWh rovných 254 korun českých. Samozřejmě kdo využívá plyn více, ten se může dočkat úspor. Pokud tedy budeme plyn využívat i na ohřívání vody a topení, potom nás cena plynu EON potěší v tom, že se dostáváme na částku 227 korun za zmíněnou jednotku. To ale platí pouze při té nejmenší možné spotřebě. Pokud ale spotřebujeme jako průměrná domácnost, a to okolo 25 MWh za rok, potom se v ceně za jednotku dostáváme na poměrně příznivých 108 korun českých. Zmíníme ještě, že dané ceny jsou aktuálně počítány pro Prahu, a pro ostatní oblasti se mohou lišit.

Kolik zaplatíme při nejvyšší spotřebě?

Jak již bylo zmíněno, tarify se liší také tím, kolik vlastně spotřebujeme. Pokud naše spotřeba činí až čtyřnásobek průměru, můžeme se těšit třeba z toho, že daná jednotková cena ještě klesne, a to na necelých 95 Kč. A takto to samozřejmě postupuje dále. Pokud byste chtěli vědět, zda cena plynu EON vyjde výhodněji i u vás, je možné využít konkrétní kalkulačku, kam stačí zadat několik základních informací, a již počítat. Spolu s tím ale můžete také vidět, kolik byste ušetřili při porovnání s vaším současným dodavatelem, kterého je možné vybrat ze seznamu.

shutterstock_98479574

Kalkulačka cen plynu

Porovnat ceny

Podobné články