Energie

Ušetřete porovnáním cen energií

Konkurenční boj na trhu z energiemi způsobuje boj dodavatelů o zákazníka. Porovnáním cen energie ročně ušetří domácnosti tisíce korun a můžete je ušetřit i vy. Postačí Vám utratit pár minut času na vyplnění kalkulačky cen energii, která Vám porovná jednotlivých dodavatelů a poskytne nejvýhodnější nabídku.

Proč se vyplatí změnit dodavatele?

  • Ročně ušetříte tisíce korun
  • Změna je bezplatná a zrealizujete ji přímo přes internet
  • Změnit dodavatele může každý 
  • Nemusíte se obávat komplikací, změna  je ošetřena zákonem

 

Články

Porovnání cen energie 

Jakákoli energie je neskutečně potřebná a prakticky každá domácnost se bez jejího pravidelného přísunu nemůže v žádném případě obejít. Jednat se přitom může jak o energii elektrickou, tak i o plyn. Určitě není špatné podívat se nejprve přímo na všechny činnosti, při kterých je energie potřebná. Pokud si sami zmapujete přesně, na co vlastně neustále potřebujete různé druhy energie, tak zjistíte, že skoro každý okamžik musíte nutně některé z energií využívat. Buďme ale konkrétní a podívejme se přesně na to, kde je energie využívána a jakým způsobem je možné pracovat s její cenou. Ne vždy je cena za energii stejná a je nutné platit větší množství peněz. Na základě porovnání cen energií lze hodně ušetřit.

Elektrická energie je pro domácnost nutností

Elektrická energie se řadí mezi naprosto nezbytnosti ve výbavě každé domácnosti. Jestliže dům není elektrifikovaný, je v současnosti považován spíše na chatu anebo za jiný typ nemovitosti, jež není určena k bydlení a neustálému pobytu osob. Elektrická energie se nejčastěji využívá při napájení celé řady spotřebičů. V mnohých domácnostech ale není problém řešit na elektrickou energii i samotné vytápění domu. Spousta domů může dokonce využívat i kombinovaného vytápění elektrickým kotlem a kotlem na tuhá paliva. Zapomenout bychom z hlediska elektrické energie neměli ani na svícení v domácnosti a některé další záležitosti. Spotřeba elektrické energie dnes stoupá, jelikož v domácnostech se objevují samozřejmě počítače, tablety a další spotřebiče, které možná spotřebují méně energie, ale v pravidelných dávkách.

Plyn se stále ještě vyplatí

Spotřeba plynu není v domácnostech na rozdíl od elektrické energie naprostou nezbytností, nicméně i přesto lze hovořit o tom, že plyn je neustále ve většině domácností jakousi samozřejmostí. Nejčastěji se jej využívá logicky na vytápění domácností. Pokud chcete mít nejlevnější a také relativně nejdostupnější vytápění domu, pak je ideální plynový kondenzační kotel, který je schopný vytápění zajistit do posledního detailu. Vytápění plynem je velmi jednoduché na ovládání a maximálně pohodlné. Stačí pouze nastudovat možnosti konkrétního plynového kotle. Plynem bývá ohřívána poměrně hojně i teplá voda takže jeho spotřeba nemusí být nejmenší. Zapomenout přitom nemůžeme ani na plynové sporáky, které ještě stále z domácností nevymizely a mnohdy jsou upřednostňovány před sklokeramickými anebo indukčními deskami.

Jak ušetřit na energii?

Na elektrické energii a plynu je možné efektivně ušetřit, a to vcelku dostatečně vysoké množství peněz. Učinit tak můžete především tím, že si vyberete toho nejlevnějšího spolehlivého dodavatele elektrické energie a plynu. Výběr společností dodávajících energii je dnes poměrně velký a cenové rozdíly taktéž nejsou nijak zanedbatelné. Úspora tak může činit klidně i v celkovém ročním vyúčtování několik tisíc korun. Budete-li chtít porovnat ceny energií za co nejkratší dobu a co nejefektivnějším způsobem, pak se hodí kvalitní internetový srovnávač  Venturio.cz. Porovnání cen plynu a energií všeobecně zvládne hravě internetová kalkulačka. Její obsluha je přitom úplně jednoduchá. Stačí zadat pouze základní údaje týkající se spotřeby elektrické energie a plynu a pak stávající dodavatelskou společnost. Velmi rychle pak budete mít k dispozici porovnání cen energií za konkrétní vámi zvolené období. Při pohledu na celkovou vámi zaplacenou cenu u stávajícího dodavatele a porovnání s dodavatelem novým možná budete volit novou možnost dodávek energie za mnohem přijatelnější ceny. Úspora na celkových fakturách za elektřinu a plyn bude znatelná.

Zobraziť viac